Informovali o tom zástupci veselské radnice. Obě strany podepsaly dohodu, že firma koupí tři a půl hektaru pozemku pro výstavbu výrobních hal a zázemí.

„Jsme rádi, že do Veselí míří silný a zkušený investor, který má několik poboček v Německu a v Praze a který bude pro svoji výrobní činnost potřebovat několik desítek zaměstnanců, zejména z oblasti stavební a elektrotechnické,“ oznámil starosta Petr Kolář.

Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest.
Baťův kanál? Víme, jak daleko je rozšíření okruhu mezi Veselím a Vnorovy

Firma nechá zpracovat projektovou dokumentaci, haly pak mají stát do tří let, což je jednou z podmínek dohody. Veselané se už dříve domluvili s dalšími čtyřmi investory, ti ale využijí menší pozemky o rozloze do půl hektaru.

„Uzavřením poslední smlouvy jsme vyčerpali kapacitu první etapy nové veselské průmyslové zóny a aktuálně se zpracovává projektová dokumentace pro etapu druhou, která zahrnuje i nové dopravní propojení Kollárovy ulice a silnice první třídy I/54 směrem na Blatnici,“ informoval starosta Kolář.

Zámek ve Veselí nad Moravou a jeho nejbližší okolí začátkem srpna 2023.
VIDEO: Zámek ve Veselí po natáčení Requiem odpočívá v pokoji a chátrá
  • Průmyslová zóna ve Veselí nad Moravou vzniká od roku 2017, kdy se zařadila mezi takzvané strategické zóny.
  • Stát ji podpořil dotací 75 procent celkových nákladů.
  • Součástí areáu, který má v konečné fázi dosáhnout přibližně 30 hektarů pozemků a 420 nových pracovních míst, je i nové dopravní napojení na silnici první třídy I/55, respektive nově budované dálnice D55 Břeclav – Přerov.

Firma Betonbau

výrobce technických budov pro veřejnou a průmyslovou infrastrukturu
vyrábí prefabrikované železobetonové budovy
produktové portfolio tvoří jak malé kompaktní trafostanice, tak velké průmyslové objekty složené z mnoha buněk

Zdroj: Youtube