Chrám je nejvýznamnější památkou a zároveň nejstarší stavbou v obci. Kostel, který v Prušánkách stojí od pozdního baroka na místě původní kaple svatého Isidora, je vysvěcený od roku 1758. V současné době spolu se svým okolím patří k jednomu z nejhezčích míst v Prušánkách. O to se zasloužili místní lidé z farnosti a skautského oddílu.

„Bez živé farnosti, lidí snažících se předávat víru a křesťanské hodnoty z generace na generaci, by kostel byl pouze prázdným a zatuchlým místem,“ říká jeden z organizátorů Petr Omelka. Již v pátek večer v osm hodin se věřící pomodlí a poděkují za dary a celé farní společenství. „Chceme, aby lidé byli na sobotní akci duchovně naladěni a nedělali si zbytečné starosti, když to přeženu, jestli je dost párků a hořčice,“ uvedl duchovní správce farnosti Slavoj Alexa.

Na sobotu desátého května místní připravili program k prvnímu farnímu dnu. Začátek je v deset hodin dopoledne v kulturním domě. Pořadatelé promítnou pásma s názvem Střípky z historie farnosti. Ve čtrnáct hodin zahájí biskup Vojtěch Cikrle slavnostní mši svatou, po které posvětí dřevořezbu svatého Isidora a požehná zrekonstruovanou skautskou klubovnu.

Skautský oddíl vznikl v obci asi před šesti lety. „Jedná se o šest buněk, které zde zůstaly, ale dostaly, jak se říká, nový kabát. Udělali jsme obložení, sedlovou střechu a zateplení, takže budova teď vypadá lépe,“ vysvětlil Omelka.

Skautské oddíly jsou v Prušánkách dokonce dva. Jeden patří pod skauty z Mikulčic a druhý pod Kyjovské. Právě oni mají již zmíněnou opravenou klubovnu. „V obci je mnoho křesťanských rodin s dětmi. Rodiče chtějí, aby jejich děti jezdily na křesťanské akce a smysluplně využívaly svůj volný čas. My tohle dětem a rodičům nabízíme,“ vysvětlil Omelka.

Součástí programu bude také výstava obrázků z výtvarné soutěže dětí, dále pak farní piknik na zahradě a odpoledne pro děti. Program vyvrcholí skautským táborákem a opékáním špekáčků.