Velký zájem o jeho burčák měli zejména návštěvníci sobotního zarážání hory ve Vlkošských búdách. „Bylo ho ale jen na okoštování, a to z Irsaie a Muškátu moravského. Hlavní nápor přijde až za měsíc," přiblížil předseda pořádajícího spolku Přátel Achtele Bohumil Vardan.

První burčák nabízejí také v Blatnici pod Svatým Antonínkem. „Zatím jej tady prodává jen jeden vinař. My začneme až tak za čtrnáct dnů, a to Muškátem moravským," přiblížil člen cechu Blatnických vinařů Vladimír Hanák.

Od čtvrtku je k dostání také u Jana Cíchy. „Burčák prodáváme, a to z odrůdy Solaris, kterou máme ve výsadbě," sdělil Jan Cícha.

Většina vinohradníků se na sklizeň teprve chystá. „Se sklizní muškátu a Mülleru Thurgau bych chtěl začít tak, aby byl burčák nachystaný na Slavnosti vína v Uherském Hradišti, ty připadají na druhý zářijový víkend," řekl další z blatnických vinařů, Antonín Cícha.

Také podle výkonného ředitele Svazu vinařů České republiky Martina Půčka je na vinobraní ještě čas. „Předpokládáme, že sklizeň raných odrůd začne mezi pátým až desátým zářím," zamyslel se Půček.

Ti, kteří nechtějí čekat či hledat prodejce prvních burčáků, se mohou poohlédnout také po částečně zkvašeném hroznovém moštu ze zahraničních bobulí. „Jelikož se u nás ještě moc nesbírá, od pátku prodáváme mošt ze slovenských hroznů. Zájem pozorujeme, stavují se u nás turisté i místní," popsal majitel hostince nedaleko milotického zámku Jaroslav Novák.

Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se může částečně zkvašený hroznový mošt nabízet k přímé spotřebě mezi prvním srpnem a třicátým listopadem kalendářního roku, v němž byly hrozny sklizené. Navíc musí kvasit. „Pod označením burčák se smí nabízet ke spotřebě, jestliže pochází výlučně z vinných hroznů, které byly sklizené a zpracované na území České republiky," upozornil referent potravinářské inspekce Radoslav Pospíchal.

Také složení burčáku je poměrně přesně dané. „Vylisované hrozny, zakvašené, dále v sobě obsahují přírodní cukr, alkohol a kyseliny," upřesnil Pospíchal s tím, že inspektoři prodejce kontrolují po celou dobu uvádění burčáku na trh. Loni zjistili v Jihomoravském kraji pochybení u pěti z nich. „Týkala se většinou nepovoleného přídavku cukru, třikrát vody," doplnil referent.

Nejen vinaře zajímá výhled počasí kvůli dozrávání hroznů. Podle Jitky Kučerové z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu mají od středy narůstat teploty. „Mělo by být slunečno, jasno až polojasno, beze srážek a postupně tropické teploty," uvedla Kučerová s tím, že středečním maximem by mělo být v Jihomoravském kraji sedmadvacet stupňů. Od čtvrtka se dají očekávat více než třicítky.