„V pilotním provozu jsou nyní dvě světla na Mrkotálkách, kde osvětlují cestu ke „starému“ Kauflandu. V případě nové lávky u zoo se počítá rovněž s montáží dvou kusů svítidel, která zde zajistí větší bezpečnost chodcům i cyklistům zejména v zimních měsících, kdy se brzy stmívá,“ informovala mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Jak upozornila, solární svítidla jsou vhodná například na cyklostezkách nebo hřištích. „Všude tam, kde například majetkové vztahy, terén nebo finanční náročnost neumožňují zřízení věcného břemene v podobě elektrických sítí. Jednoduchá instalace a technologie umožňující provoz svítidla i v případě, kdy je delší dobu nedostatek slunečních paprsků, z nich dělá efektivní zdroj světla,“ uvedla mluvčí s tím, že v případě, že se provoz solárních svítidel osvědčí, zváží radnice jejich využití i v dalších částech města.

Hned po několika měsících se mohou ornitologové z jihu Moravy těšit z úspěchů. Díky pastvě skotu se do ptačího parku sletěly husy, k vidění byl také vzácný brouk.
Hejna hus i vzácní brouci. Ptačí park Kosteliska u Dubňan hlásí úspěch