Podle ředitele Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Marcela Řimáka by mohl 3D formát snímků do kina přilákat nové návštěvníky.„Tento formát nemají všechna kina. Je to novinka, je to prostorové a lidé si to žádají,“ vysvětlil Řimák, proč se pro nový formát rozhodl.

Milovníci efektů mohou první snímek ve 3D formátu shlédnout už tuto sobotu šestnáctého října. Je jím animovaná pohádka Legenda o sovích strážcích a začátek promítání je v patnáct hodin.O den později pak na návštěvníky čeká horor Piraňa, u kterého se mohou začít bát od půl šesté večer.

Od prvního listopadu pak na návštěvníky čeká přehlídka nových i starších filmů ve 3D formátu. Na efekty se tak mohou lidé těšit například u snímků Shrek, Toystory, Avatar, Resident Evil nebo Jako kočky a psi.

Digitalizace a převod na 3D formát vyšel celkově na tři miliony korun. „Milion dvě stě padesát tisíc jsme dostali ze Státního fondu na podporu české kinematografie z Ministerstva kultury,“ doplnil Řimák. Více na www.mksveseli.cz.