Markéta Skácelíková je další dívkou z Hodonínska, která potěšila své rodiče hned na začátku roku.

Na svět přišla v neděli 2. ledna krátce po půlnoci v Nemocnici Kyjov. Váží 3470 gramů a měří 49 centimetrů. close Markéta Skácelíková, 2. ledna 2022, Nemocnice Kyjov, 3470 g, 49 cm info Zdroj: Nemocnice Kyjov zoom_in Markéta Skácelíková, 2. ledna 2022, Nemocnice Kyjov, 3470 g, 49 cm

Vůbec prvním občánkem Jihomoravského kraje roku 2022 je Vojtěch, který přišel na svět v Brně. „Pět minut po půlnoci se rozlehl křik prvního jihomoravského miminka, a to v Porodnici na Obilním trhu při Fakultní nemocnici Brno. Chlapec Vojtíšek z Brna váží 3,46 kilogramů,“ informovala v sobotu krajská mluvčí Alena Knotková.

Po pěti letech se tak s prvním miminkem v kraji znovu přihlásila Porodnice Obilní trh při fakultní nemocnici. „Prvního ledna 2017 tam přišla na svět poprvé hned dvojčata v podobě chlapce a dívky. Od té doby se zatím první občánek narodil vždy v břeclavské nemocnici,“ bilancovala mluvčí.
V Nemocnici Ivančice na Brněnsku pomohli zdravotníci na svět jako první malé Viktorii zhruba dvaatřicet minut po půlnoci. V břeclavské nemocnici to byla výše zmiňovaná Klára až krátce před půl pátou ráno. V porodnici Nemocnice Milosrdných bratří Brno pak v tomto roce poprvé uvítali osm minut před šestou hodinou pro změnu Václava.

Ve Vyškově se jako první narodil chlapeček Jaromír. Ve vyškovské porodnici přišel na svět 1. ledna v 8:58 hodin a ve Znojmě to byl Tomáš také 1. ledna ve 12.19 hodin.

V boskovické nemocnici již gratulovali matce prvního miminka, které se narodilo letos na Blanensku. Jako první roku 2022 přišla na svět Barborka Brodecká z Lysic. Na svět přišla v neděli 2. ledna v 08:26 hodin. Při narození vážila 2570 gramů a měřila 46 centimetrů.