„Byli jsme hrdí na fenku Tinu, že je přivedla na svět“, popsal pocity po narození Václav Svoboda. Bohužel několik dní po tom, co se celá rodina radovala z krásných dalmatinků srazilo jejich psí maminku auto, a ta na následky zranění zemřela.

Pět štěňat najednou nemělo co jíst. Kdyby se celá rodina nezapojila do krmení a opatrování malých sirotků, byl by jejich osud zřejmě krutý.
Celá rodina ztrátu milované fenky Tiny oplakala, ale smutek z její ztráty musel jít stranou, protože pět štěňat potřebovalo jíst. Místo psí mámy nastoupila láhev a lidská ruka. Mláďata se spokojila i s mlékem z láhve a svoji energii projevovala kousáním do všeho, co jim přišlo pod zuby.

Dnes se mají štěňata k světu, ale buhužel si rodina nemůže dovolit živit tolik pejsků, tak jim museli začít hledat nový domov.
„Pět psů je opravdu moc. Jsou roztomilí, ale kdybychom si je nechali všechny, tak by nás za chvíli sežrali,“ směje se otec rodiny Václav Svoboda.

Dva pejsci a dvě fenky se dočkali nového domova a dnes už jsou ve svých rodinách. Jedna fenka zůstala v Novém Poddvorově a dostala jméno Tina po své psí mamince, kterou nešťastně srazilo auto. „Druhou maminku, jak Tině říkáme, jsme si nechali proto, že se nejvíc podobá Tině starší,“ vysvětlil Lubomír Půlkrábek. Smečka zbylých čtyř nezbedníků se rozběhla po celé Moravě.