„Takzvaný ekotým se konkrétně věnuje čtyřem tématům programu Ekoškola – odpadu, energii, vodě a prostředí školy, ale zabývá se také zdravým životním stylem,“ informoval v tiskové zprávě koordinátor programu Ekoškola Purkyňova gymnázia Jan W. Jongepier.

ČTĚTE TAKÉ: Purkyňovo gymnázium získalo grant, na baterky

Podle auditu, který se uskutečnil začátkem listopadu patří k nejsilnějším stránkám strážnického gymnázia zakotvení programu Ekoškola v činnosti a image školy.

„Koordinátor programu a zástupkyně ředitele věnují Ekoškole nadstandardní péči. Škola má dobré technologické předpoklady pro ekologicky šetrný provoz, které jsou násobené osobou školníka, kterému nejsou cizí,“ uvádí Jongepier. Cenný je podle auditorů také prostor, který dostávají studenti při realizaci svých nápadů.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Dvě školy se pyšní titulem Ekoškola

Důležité je však podle Jongepiera nezaspat a pokračovat v úsilí. „V dalším období se bude ekotým muset nadále zaměřit na změny chování –třídění, zhasínání, větrání a propagaci úsporných technologií mezi studenty i vyučujícími. Škola se bude zabývat i doporučeními auditu, aby za dva roky titul obhájil znovu,“ uzavřel ve zprávě.