Organizátoři si pro ně přichystali originální pamětní dárek a diplom. Většina návštěvníků se těšila i z dárku, který vyhrála v bohaté tombole.

„Jsme spokojení. Na to, že byla v okolí spousta akcí, tak nás počet účastníků potěšil,“ uvedl hlavní organizátor akce Miroslav Vaculík.

Pořadatele nezaskočil ani noční déšť. „Počasí nám trošičku nepřálo. Přes den se ale umoudřilo a turisté byli spokojení,“ pravil.

Devátý ročník Putování Moravským Slováckem uspořádal v sobotu 1. května Klub českých turistů, odbor Vřesovice. Celkem se pochodu zúčastnilo 371 turistů z osmašedesáti obcí a měst.

Nejmladší účastníkem byla sedmiměsíční Nina Niklová z Brna, nejstarším zase sedmaosmdesátiletá legenda české turistiky Vojtěch Rosůlek ze Starého Města. Z Prahy přijela do Vřesovic Alena Bartošová, nejpočetnější rodina na akci byla Hany Jedounkové.

Nejpočetnější výpravy byly z Vřesovic, Kyjova, Zdounek, Hodonína a Ježova.

Turistické kontroly byly letos umístěny na hoře Svatého Klimenta, na Cimburku a u Koryčanské kaple. Všechny účastníky zdobila v cíli plaketa a diplom.

Organizátoři přichystali i bohatou tombolu. „Měli jsme 320 cen,“ informoval Vaculík.

Další velkou akci chystají Vřesovičtí až na podzim. 2. října je na programu devátý ročník Vřesovského výšlapu za krásami podzimu.

8 km: 90 účastníků

13 km: 129 účastníků

17 km: 56 účastníků

25 km: 37 účastníků

Cyklo (14 a 45 km): 59 účastníků