Znovu se půjde na Horu svatého Klimenta, Cimburk či ke koryčanské kapli. „Opět jsme nachystali atraktivní trasy, které turisty zavedou na oblíbená a hojně navštěvovaná místa nejen Chřibů, ale i okolí. Zveme na naši akci mládež i dospělé, prostě všechny, kteří mají rádi pohyb a přírodu,“ uvedl předseda vřesovických turistů a hlavní organizátor Putování Moravským Slováckem, Miroslav Vaculík.

Prezentace je v hostinci U Sirotků ve Vřesovicích od osmi do dvanácti hodin. Každý účastník obdrží na startu mapku s popisem trasy. „Pěší si mohou vybrat z pěti tras, cyklisté ze dvou,“ připomíná Vaculík. Tato akce se rovněž započítává do soutěže O zlatého turistu 2017–2021.

Každý účastník bude odměněn originálním pamětním dárkem a diplomem. Věcné ceny obdrží také nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastník. Oceněna bude také nejpočetnější rodina na akci.

Pořadatelé navíc znovu připravili bohatou tombolu. „Znovu se nám podařilo zajistit spoustu krásných a hodnotných cen, takže vyhraje téměř každý,“ říká Vaculík.

Jediné, co organizátoři neovlivní, je počasí. „Všichni si samozřejmě přejeme, aby bylo hezky,“ pronesl Vaculík.

Součástí letošního ročníku znovu je i Toulavý kočárek. Jeden z řady projektů Klubu českých turistů je zaměřený zejména na rodinu s dětmi. „Také letos jsme připravili nejkratší trasu, která vede k restauraci Lesní bar. Asi dva kilometry od Vřesovic budou pro děti do čtrnácti let připraveny hry, soutěže a další překvapení,“ říká Vaculík.

Ten upozorňuje, že všichni kluci a dívky se musí od osmi do dvanácti hodin zapsat na startu v hostinci U Sirotků ve Vřesovicích, kde obdrží záznamník. „Za odměnu pak v cíli dostanou dárky od partnerů této akce,“ prozradil Vaculík. „Každý účastník navíc obdrží pamětní plaketu a diplom,“ dodal.

Putování Moravským Slováckem

Kdy: sobota 6. května 2017

Kde: Vřesovice

Prezentace: od 8.00 do 12.00 v hostinci U Sirotků ve Vřesovicích
Trasy: 5 km, 8 km, 13 km, 17 km, 25 km pro pěší, 14 km a 45 km pro cyklisty
Cíl: ve Vřesovicích do 17.00

5 km (akce Toulavý kočárek): Vřesovice – Lesní bar – Vřesovice (hry, soutěže pro děti)
8 km: Vřesovice – sv. Kliment – Vřesovice
13 km: Vřesovice – sv. Kliment – U Křížku – Kozel – studánka U Mísy – Cimburk – Vřesovice
17 km: Vřesovice – sv. Kliment – Kazatelna – studánka U Mísy – Cimburk – U Křížku – Moravanské louky – Koryčanská kaple – Zubkova studánka – Vřesovice
25 km: Vřesovice – sv. Kliment – Kazatelna – studánka U Mísy – Kozel – U Křížku – Cimburk – Vršava – Koryčany – Zavadilka – Koryčanská kaple – Zubkova studánka – Vřesovice
14 km (cyklo): Vřesovice – U Křížku – Kozel – studánka UMísy – Cimburk – Vřesovice
45 km (cyklo): Vřesovice – Cimburk – Koryčany – Jestřabice – Bukovanský Mlýn – Vřesovice.