Podle místostarosty Pavla Boudy už je vše připravené na spuštění prvních radarů úsekového měření ve městě. Zjištěná data z místní části Milokošť, a to z Ostrožské ulice a z Masarykovy třídy poputují přímo na služebnu strážníkům. „Přestupky následně postoupíme správnímu orgánu,“ doplnil velitel veselské městské policie Rostislav Prax. Nyní jeho kolegové používají jen klasický mobilní radar.

Ve zkušebním provozu bude úsekové měření v lednu a únoru. „Ostrý provoz by měl začít v březnu,“ sdělil veselský místostarosta Pavel Bouda.

Lidé volají po řešení dopravní situace na severu města už léta. „Podněty přicházely dlouhodobě od Osadního výboru Milokošť, ale také od jednotlivých obyvatel Milokoště, kam vozidla vjíždějí mnohdy o desítky kilometrů v hodině rychleji, než je povolený limit,“ přiblížil veselský starosta Petr Kolář.

Přibudou i okružní křižovatky

Cílem má být zajištění plynulého a bezpečného provozu ve městě. „Proto byla zvolena varianta úsekového měření rychlosti, nikoliv měření okamžité rychlosti,“ vysvětlila mluvčí veselské radnice Žaneta Jančaříková. Ve výběrovém řízení radnice na zajištění úsekového měření uspěla specializovaná firma z Prahy s cenou, která i s DPH dosahuje téměř šesti milionů korun.

V příštím roce ale nepůjde o jedinou novinku na I/55 ve Veselí nad Moravou, která má zvýšit bezpečnost v dopravě. Už v březnu má podle starosty začít stavba dvojice okružních křižovatek, které mají zlepšit situaci u vjezdů a výjezdů z I/54, tedy ve směru Kyjov – Slovensko. Republikové Ředitelství silnic a dálnic mělo podle Koláře těsně před Vánocemi otevřít tendr na tuto zakázku zhruba za třicet milionů korun. Výstavba kruháčů se má uskutečnit za provozu. Podle informací od silničářů zdejší intenzita dopravy dosahuje v průměru počtu téměř 12 tisíc vozidel denně.