Hlavní týden oslav začal již v neděli výstavou Radějovjani sobě, která přináší práce místních, ale i staré fotografie z Radějova a ukázku tamních krojů.

Koncerty, jarmark či různé zábavy pak čekají Radějov od středy až do neděle. Největší slávu ale obec zažije na svátek Cyrila a Metoděje. „Ve čtvrtek budeme mít slavnostní pouťovou mši. 
U kostela bude i lidový jarmark. V dalším programu se představí děti ze zdejší cimbálové muziky Včelínek. Večer bude zábava při dechovce a cimbálce," uvedl starosta Radějova Martin Hájek.

O svátku věrozvěstů na oslavence čeká i vystoupení sborů Malina a Jahoda z Kozojídek, strážnického Danaje a Krepiny či rockového sboru Svatý Pluk z Uherského Hradiště. Večerní zábava už bude pod vedením dechové hudby Švitorka a cimbálové muziky Petra Mičky.

V pátek je pak v areálu tamní zahrady připraveno posezení u táboráku, v sobotu rocková zábava v bufetu U Zastávky a v neděli od třinácté hodiny začne na tamním fotbalovém stadionu pohárový turnaj v kopané.

Šest set let Radějova ale nebude jen o oslavách a zábavě. Obec si dala záležet na tom, aby po výročí zůstalo i něco trvalého, a tak k výročí vznikla například jedna placka s obecním znakem a druhá se znakem výročí nebo speciální odznak. „Padla ale také myšlenka, že je možné nechat si vytvořit známku, což si myslím, že byl skvělý nápad. Podle mého soudu se opravdu podařila. A těší nás i to, že je
o ni zájem. Na obec již totiž volají filatelisté, kteří si chtějí zakoupit celé aršíky," doplnil Hájek. Desetikorunovou známku, na které je obrázek brány s pávem, doplňuje přítisk znázorňující obraz radějovského kostela s logem letošních oslav. „Pořídili jsme kolem devíti set kusů známek a sto kusů aršíků," doplnil Hájek.

Podle Petry Králové z odboru komunikace České pošty letos společnost zhotovila na třináct tisíc tiskových listů známek s přítiskem na kuponech. Mezi těmi, kdo této komerční služby hojně využívají, jsou právě obce slavící různá jubilea.

Radějov má ale k výročí i vyrobenou sochu Raděje, na kterou lidé narazí při vstupu do obecního úřadu. Nyní je ale součástí výstavy Radějovjani sobě v prostorách místní školy. „Vloni měli tehdejší sedmdesátníci sraz ze školy a na něm se domluvili, že nechají obci k výročí něco vyrobit. Poté vznikl Raděj," pousmál se starosta.

Autorem sochy je řezbář Vlastimil Cigáň. „Pracoval jsem na ní přibližně jeden měsíc," uvedl autor.