Nejen o způsobu prodeje, ale i o minimální ceně za metr čtvereční, mají rozhodnout městští zastupitelé na odloženém jednání v pondělí 23. listopadu. „Kvůli karanténnímu stavu některých pracovníků a zastupitelů se koncem října neuskutečnilo plánované zasedání zastupitelstva, jež mělo stanovit způsob a podmínky prodeje stavebních pozemků. Přičemž z elektronické diskuse se zastupiteli je patrný příklon k metodě pomocí losu,“ sdělil vedoucí radničního odboru investic Petr Helísek.

Strážničtí také debatují o minimální ceně za metr čtvereční parcely. „Zcela jistě bude přihlíženo ke stanovené ceně podle znaleckého posudku a výši investic vynaložených v dané lokalitě k zasíťování pozemku,“ přiblížil vedoucí.

Znalecký posudek činil 1 100 korun za metr čtvereční, a doposud vynaložené investice městem v přepočtu na metr jsou minimálně 1021 korun. „Je zde však ještě potřeba započítat do nákladů vybudování nové komunikace zhruba za dva miliony korun, což v součtu všech nákladů a po přepočtu na jeden metr čtvereční činí částku minimálně 1 278 korun,“ dodal Helísek.

Nejmenší parcela by pak stála minimálně 648 tisíc a největší 1,25 milionu korun.