„Sport je celkově dobrým prostředkem například v boji proti drogám. Pokud děti chodí do školy a navíc sportují, už nemají čas na jiné nekalé věci,“ vyslovil podporu sportu hodonínský starosta a sociální demokrat Jiří Mráka.

Jako důležitý fenomén pro život Hodoňanů vnímají hokej podle vyjádření Vítězslava Krabičky i radní za Změnu. „Pro jak vysokou částku zvednu ruku, ale zatím nevím. Musíme vyhodnotit účelovost vynaložené dotace,“ vysvětlil svůj postoj Krabička.

Také radní Martina Milerová chce podpořit hokej, ale i ostatní sporty. Podle ní bude město muset určit například pět sportovních odvětví, které bude sponzorovat z městské kasy. „Všechny podporovat nemůžeme,“ dodala Milerová. Kladný vztah k hodonínskému hokeji má také radní Ivo Knápek. „Hokej podporuji,“ napsal v SMS zprávě.

V případě, že by i zastupitelé dali zelenou tři a půl milionové dotaci do hokeje, druholigový klub podle slov jeho manažerky Jany Gajošové využije peníze na provozní náklady, výstroj, dopravu a ubytování. Sama Gajošová změnu v sestavě koalice na hodonínské radnici vítá.

Peníze potřebujeme

„Nové vedení si plně uvědomuje, že je potřeba ve městě udržet lidi, a to jak formou práce, tak i zábavy. Za minulého vedení na radnici jsem hlavní podporu hokeje cítila od trojice sociálních demokratů radního Jiřího Jandy, starosty Jiřího Mráky a místostarosty Romana Sedlačíka,“ svěřila se Gajošová. Ta také zopakovala, že udržet v Hodoníně hokej na dosavadní úrovni bez podpory města prostě nelze.

Podle slov bývalého místostarosty a lidovce Ladislava Ambrozka se ale už původní koalice shodla, že bude sport podporovat ve větší míře. „Částka, o kterou žádají hokejisté město, není tak strašná, aby ohrozila jiné finanční závazky města,“ řekl pro Hodonínský deník Rovnost Ambrozek. Jak dodal, zároveň doufá, že nové vedení závazky zachová a dodrží.

Podle bývalé radní za Nezávislé Evy Dřímalové ale také toto seskupení podporovalo dotace do sportu. „Od samého začátku tvrdíme, že sport v Hodoníně, a hlavně pro děti a mládež, podporovat budeme. Není ale možné rozdávat peníze bez vytvoření koncepce sportu. Na její vypracování nám už bývalí kolegové z koalice nedali čas,“ bránila Nezávislé Dřímalová. Ta také nesouhlasí s tím, že by měl být koordinátor sportu uvolněnou funkcí. „Chtěli jsme ušetřit peníze. Teď bude muset město platit dalšího uvolněného člověka,“ vyjádřila se Dřímalová k plánu radnice přijmout jako koordinátora nového člověka.

Koordinátorem sportu měl být původně místostarosta a sociální demokrat Roman Sedlačík. Ten od myšlenky zřídit tento post neupustil, ale on sám ji už dělat nechce. „Byl bych sám sobě šéfem, a to nechci,“ zdůvodnil.