Náklady na komunitní dům s jednadvaceti bytovými jednotkami se totiž postupně navyšovaly. „Celková investice vychází na čtyřicet milionů včetně DPH. Původně se plánovalo s rozpočtem asi pětadvaceti milionů, pak se žádalo o dotaci a částka se zvedla na devětadvacet milionů a nakonec celá akce vychází podle projektu na devětačtyřicet milionů korun," přiblížil cenový vývoj při vyhodnocení výběrového řízení na schůzi rady místostarosta.

Jak dále uvedl, tak na akci se spěchalo. „V letošním roce je v rozpočtu část a na příští rok zbývající částka investice. Řekl jsem, že budu souhlasit, když bude celková suma do třiceti milionů korun," řekl radním na schůzi Krabička.

Ti už měli na stole i doporučení hodnotící komise ohledně výběrového řízení na dodavatele, kde první místo ze tří uchazečů obsadila hodonínská firma. Nakonec ale ani jeden radní nehlasoval pro jeho potvrzení. Naopak radní Ondřej Fialík (ANO) připomněl i jinou variantu. „Byl tady dotaz, kolik by vycházel takový dům na „zelené louce", snad by to mělo vyjít levněji," uvedl Fialík.

K tomu se vyjádřil první muž radnice Milan Lúčka (ANO). „Dotazoval jsem se na stavební firmě a také mi to potvrdili," uvedl starosta.

Radnice ale ještě může počítat s dvanáctimili¬onovou dotací zajišťovanou přes ministerstvo pro místní rozvoj, 
s níž by mohla počítat i po revizi projektové dokumentace domu v Žižkově ulici.

Proto také radní požádali poskytovatele dotace o prodloužení termínu pro doložení doplňujících podkladů. „Máme zprávy z ministerstva, že by dotaci mohlo schválit, do konce února bychom to ale měli projednat," dodal Krabička.