„Už několikrát jsme řešili podomní prodejce, kteří si vybrali ke svým podlým skutkům staré a důvěřivé lidi, proto jsme na našich webových stránkách napsali varování. Lidé by se nejdřív měli podívat z okna a zeptat se, co si ten člověk přeje,“ upozornil starosta Mikulčic Josef Helešic.

Vykutálení podvodníci si starší lidi vybírají kvůli jejich důvěře. Důkazem toho je i nedávný případ, který se stal v Kyjově. Pětaosmdesátiletá žena pustila neznámého muže, který se představil jako pracovník pojišťovny, a nakonec jí ukradl dvacet pět tisíc korun.

Policie České republiky také zvláště seniorům radí, před čím si mají dát pozor. „Lidé by měli vědět, že případné přeplatky či nedoplatky se platí vždy formou poštovních složenek. V žádném případě by lidé neměli pouštět do domu osoby, které neznají. Pokud je však pustí, tak by je neměli nechávat bez dozoru,“ informoval mluvčí policie v Hodoníně Petr Zámečník.

Starosta Mikulčic se snaží lidi v obci chránit, jak jen je to možné. „Chceme, aby lidé byli opatrní, a pokud v ulici uvidí někoho podezřelého, můžou zavolat na obecní úřad a my přivoláme policii,“ informoval a dodal, že mladí lidé by měli poučit své prarodiče o úskalí, které podomní prodeje skýtají.