Lidé si stěžují, že nebyli upozornění. Provozovatel ale nemá povinnost oznamovat tuto skutečnost dotčeným osobám jednotlivě. Informace je k nalezení na vývěskách radnice, na výpadky upozorňuje i kabelová televize.

Kyjov se snaží ovšem informovat i dalšími způsoby. „V rámci rozsáhlejší informovanosti od 1. srpna 2009 zavádíme novou adresu, která bude znít info@mukyjov.cz. Každý občan se bude moci po 1. srpnu na tuto adresu přihlásit se svojí e-mailovou adresou,“ uvedl kyjovský starosta František Lukl.

Po zaregistrování e-mailové adresy, kde zájemce uvede jméno, příjmení a adresu, včetně ulice, bude sestaven speciální adresář, jehož prostřednictvím budou takto zaregistrovaní občané informovaváni přímo do své emailové schránky. Informace se budou týkat i plánovaných přerušení dodávek vody či povodňových aktivit.

Radnice se k tomuto řešení uchýlila poté, co se dříve avizovaný sms informační systém neosvědčil. Náklady spojené s rozesíláním sms zpráv jsou vysoké. Mailové adresy jsou na rozdíl od textových zpráv obsahově neomezené. I nadále však bude možné využívat textové zprávy v rámci komunikace s odborem dopravy či evidencí obyvatel v souvislotsi s vydáním řidičských či občanských průkazů.