„Vlastním v Ratíškovicích objekt, který je v podstatě bývalý kulturní dům. Asi ze šedesáti procent jsme už dům opravili. Obci nabízíme nadpoloviční většinu společnosti, která budovu vlastní,“ přednesl svůj návrh Dikovský. Jak doplnil, dál by provozoval v objektu bistro a platil by samozřejmě náklady na energie.

Dikovský je také ochotný obci bývalý kulturní dům celý předat. „Peníze za již provedené práce by se nám vrátily tak, že bychom neplatili nájem,“ vysvětlil ratíškovský podnikatel. Ten už má také zpracované dvě studie. Jedna podle Dikovského počítá s jedním sálem o rozloze sto deset metrů čtverečních. Druhá pak s dvěma sály.

Návrh bez podpory

Obecní rada i finanční výbor už ale podle ratíškovského starosty Josefa Uhlíka tento návrh projednávali a vystavili mu červenou. „Na zasedání zastupitelstva přece jen návrh přednesu v bodu různé. A to z toho důvodu, že se prodává i sousední nemovitost,“ sdělil Hodonínskému deníku Uhlík.

Jak dodal, překážkou v prosazení návrhu v radě bylo i to, že má objekt svého soukromého majitele, který se už pustil do rekonstrukce. Pokud Dikovského nabídku začátkem března neschválí ratíškovští zastupitelé, místní podnikatel je připravený přestavět budovu na casino nebo penzion. „Toto už bude nevratné,“ upozornil Dikovský.

Podle Uhlíka hrají v neprospěch nabídky ale i další okolnosti. „Problematické je například současné rozdělení sálu na několik částí. Navíc má obec svůj vlastní projekt na výstavbu kulturního domu. I proto zastupitelé návrhu Dikovského nepřikládají prioritu číslo jedna,“ nastínil Uhlík, který se nabídkou ratíškovického podnikatele vážně zabýval.

Obecní úřad už má ale delší dobu v plánu vybudovat kulturní dům v areálu sportovního centra místo kuželovny vedle restaurace. Zatím však vedení Ratíškovic neuspělo v žádosti o dotaci.