Zdobení tentokrát začalo poslední březnový čtvrtek. „Pomáhají nám s tím děti z obou našich mateřských školek, kde si vyrobí nějakou ozdůbku z vajíčka nebo třeba zajíčka. Následně se společně projdou, zavěsí ozdoby na Skořápkovník a pak se u něj vyfotí,“ přiblížil postup výzdoby Jiří Kovářík z Ratiškovského Krasospolku.

Velikonoční jarmark. Ilustrační foto.
Tipy na víkend na Hodonínsku probouzí jaro. Konat se bude velikonoční jarmark

Připomněl, že poprvé se tím způsobem strom proměnil v roce 2016. „Osvědčilo se to, takže se lidé už s předstihem ptají, kdy rozkvete Skořápkovník a kdy mohou nosit ozdoby. Vybrali jsme stromek, takovou chuděrku, abychom jí nějak zlepšili život. Je nižší, aby na ni děti dosáhly,“ přiblížil člen zdejšího okrašlovacího spolku s tím, že se snaží informovat o zahájení výzdoby zhruba dva týdny před Velikonocemi tak, aby na svátky byl už Skořápkovník plně nazdobený.

Těšíme se i na vaše fotky z velikonoční výzdoby u vás ve vsi nebo doma. Pochlubte se třeba skvělou sváteční atmosférou, barevnými kraslicemi nebo upečenými perníčky. Snímky můžete posílat prostřednictvím rubriky čtenář reportér.