„Ratíškovičtí ho založili v devětašedesátém roku. Jeho nejstarším oddílem jsou právě Tuláci. Jen za minulého režimu nebyli jeho členové skauti ale pionýři, posléze junáci,“ přiblížil historii ratíškovického skautského střediska jeho náčelník Pavel Hnilica. Jak doplnil, některé oddíly tak fungují dodnes. „Tuláci jsou tak ti, co drží celou dobu. Až donynějška,“ podotkl Hnilica.

Členy slavícího oddílu jsou tak podle něj rodiče i jejich děti. Každý rok tak středisku přibývají noví členové. Celoročně se potom scházejí a v létě spolu jezdí na tábory. „Děláme malé i velké výpravy. Jezdíme na jednodenní výlety, ale také na několikadenní tůry,“ nastínil náčelník ratíškovického skautského střediska.

Ratíškovičtí skauti pořádají po celý rok různé akce. Čtyřiadvacátého dubna, kdy má svátek svatý Jiří patron skautů, se například členové oddílu oblékli do svých krojů. Stihli také u jedné z ratíškovických cest zasadit padesát mladých javorů.

Oslavu třicátin Tuláků jeho členové naplánovali na sobotu. V sídle ratíškovických skautů bude výstava. Venku potom táborák. Sobotní odpoledne se zároveň ratíškovičtí skauti sejdou na prvním srazu oddílu v novém tuláckém roku. A to ve čtrnáct hodin v klubovně. Rozpis chystaných akcí oddílu už také jeho vedoucí zveřejnili na internetových stránkách střediska. Junácký rok zakončí jeho členové opět táborem v červenci.