„Mohu jen potvrdit, že jsem ve čtvrtek skončil v pozici ředitele kyjovské nemocnice. Já sám jsem podal žádost na ukončení pracovního poměru. Víc bych k tomu nechtěl říkat,“ uvedl Igor Kalix.

Že byly důvodem k odchodu ředitele neshody ohledně koncepce, potvrdil krajský radní Oldřich Ryšavý, jenž je pověřený oblastí zdravotnictví. „Skutečně jsme neobjevili pochybení v hospodaření kyjovské nemocnice. Kraj má prostě odlišný názor na její koncepci než pan ředitel Kalix. Jsem rád, že celou věc řesil touto cestou. Z tohoto pohledu si ho vážím,“ řekl Ryšavý.

Přiblížit, na jakých konkrétních věcech se neshodli, však nechtěl. „Jedná se o věci velmi citlivé a interní. Navzájem jsme se dohodli, že o nich nebudeme před médii mluvit,“ vysvětlil Ryšavý a dodal, že Kalix nadále zůstane zaměstnancem kyjovské nemocnice. Pravděpodobně se bude angažovat v oblasti informačních technologií.

Překvapený z rezignace ředitele Kalixe byl kyjovský starosta František Lukl. „Mezi radnicí a vedením nemocnice vždy panovala vstřícnost. Měli jsme korektní vztahy. Vnímáme kyjovskou nemocnici jako nejvýznamějšího zamestnavatele okresu Hodonín, ale také jako ústav, který poskytuje kvalitní péči,“ sdělil Lukl. Ten věří, že nové vedení bude pokračovat ve šlépjejích svých předchůdců.

Jako jednu z pozitivních věcí za dobu působení ředitele Kalixe vnímá starosta Lukl to, že dokázal nemocnici zbavit dluhů. „Když jsem nastoupil na místo starosty a začal se setkávat s ředitelem Kalixem, rozpočet nemocnice se nalézal v červených číslech. On ji z nich dokázal dostat. Musím ale podotknout, že měl v tomto ohledu velkou podporu kraje,“ vzpomněl Lukl a zdůraznil, že bez ní by to nešlo.

Podle vyjádření Ryšavého chce kraj vyhlásit výběrové řízení na ředitele do konce roku. Dočasně se na křeslo šéfa kyjovské nemocnice posadí krajský zmocněnec pro investice ve znojemské nemocnici Josef Pejchl.

Ten je bývalým dlouholetým ředitelem havlíčkobrodské nemocnice. Pejchl ji vedl i v době řádění takzvaného heparinového vraha.

Exředitel v kyjovské nemocnici
1.9. 1993 – nastoupil Igor Kalix do Nemocnice Kyjov na oddělení informačních technologií jako programátor
1. 1. 2005 – byl pověřený zastupováním dočasně neobsazené funkce ředitele
1.4. 2005 – oficiálně jmenovaný do funkce ředitele Radou Jihomoravského kra­je
18. 11. 2010 – odstoupil z funkce ředitele na vlastní žádost.