„Rozhodl jsem se rezignovat na funkci ředitele. Mým nástupcem by měl být člověk, který je dobře obeznámen se situací v nemocnici," řekl Tesařík. Nemocnice je podle něj v regionu potřebná a nyní je ve složité situaci. „Dosud jsme neobdrželi žádné rámcové smlouvy od pojišťoven a konec těch stávajících se počítá na dny. Bude se jednat hlavně ohledně struktury odborností," uvedl Tesařík.

Dosavadní ředitel hodonínské nemocnice bude v krajské radě zodpovědný za územní plánování. Dosud měl tuto agendu na starosti David Macek (KDU-ČSL), který se stane uvolněným zastupitelem, i když ho voliči kroužkováním posunuli z jedenáctého na druhé místo kandidátky. Nyní povede výbor pro regionální rozvoj, přičemž v zastupitelstvu je celkem šest výborů. „Rozhodl tak klub KDU-ČSL hlasováním," řekl lídr krajské kandidátky lidovců a hejtmanův náměstek Stanislav Juránek.

Ohledně územního plánování chce Tesařík s Mackem spolupracovat, podílet se na něm bude i budoucí další hejtmanův náměstek Roman Celý (KDU-ČSL). „Předpokládám, že dvouletých zkušeností pana Macka využijeme a co se týče územního plánování budeme tvořit trojtým," podotkl Celý.

Právě zadání zásad územního rozvoje bude na jihu Moravy jedno ze stěžejních témat. Zásady před časem zrušil Nejvyšší správní soud a na území Jihomoravského kraje nyní nesmí vznikat stavby nadregionálního významu.

Antonín Tesařík se do čela Nemocnice TGM Hodonín postavil v létě 2008. Vystřídal tehdy Pavla Baláše. Předtím působil jako náměstek ministra kultury.