Ředitelka kyjovské nemocnice a trojka kandidátky dříve opoziční ČSSD Danuše Křiváková Hodonínskému deníku Rovnost potvrdila, že sociální demokraté o koalici zájem mají. „Že sedmadvacítka oslovila opoziční stranu ke vzájemné spolupráci, považuji za velkorysost. Naše programy jsou velmi podobné, proto nevidím důvod, abychom odmítli," uvedla Křiváková.

Povolební vyjednávání tak zatím nasvědčuje tomu, že v opozici v kyjovském zastupitelstvu skončí Sdružení nestraníků a KSČM. „Se starostou budu teprve jednat, nepředpokládám však, že bychom se sedmadvacítkou šli do koalice. Myslím si, že opozice být musí a velký vládnoucí monopol je nebezpečný," prohlásila jednička nestraníků Petr Valihrach.

Ten také vyloučil jakékoliv spojení s KSČM. „Chceme, aby ostatní slyšeli náš hlas a naše požadavky. Na to nám dva mandáty v zastupitelstvu stačí," řekl Valihrach, který od voličů dostal 476 hlasů.

Lukl zanedlouho po zveřejnění volebních výsledků oznámil, že spíše preferuje širší koalici s ODS, lidovci, sociálními demokraty a ANO 2011. „Je na představitelích těchto stran, jestli naši nabídku, která vychází z výsledku voleb a podpory volebních uskupení ze strany voličů, budou chtít přijmout," vyjádřil se na začátku týdne kyjovský starosta.

První setkání nového zastupitelstva se uskuteční pravděpodobně třetího listopadu.