Ty chce pak následně nabízet ke koupi či pronájmu zájemcům o nové bydlení na rohu Koupelní a Bratislavské ulice. "Budeme pracovat na tom, aby to bylo co nejdříve. Koncem příštího roku bychom chtěli nové byty kolaudovat," řekl Deníku za nového hodonínsko-brněnského investora architekt Michal Matonoha.

Změnit by se tak měla nejen samotná budova bývalého ředitelství na stejně velký bytový dům, ale také parkoviště před ním. Okolí mají zatraktivnit parkové úpravy. Přízemí nového bytového domu by navíc mohlo nabídnout prostory pro mateřskou školu nebo centrum pracovních příležitostí a sdílených kanceláří.

Návrhem na změnu územního plánu se zastupitelé zabývali i na předchozím jednání. "Pro nedostatek hlasů tehdy nepřijali žádné usnesení. Největší námitky byly v minulosti k blízkosti frekventované silnice a možnému hluku," připomněl v tiskové zprávě mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Posledně zmiňované námitky související se se státní silnicí I/51 mají vyřešit protihluková opatření na exponovaných fasádách, mezi kterými jsou osazení oken s trojskly a instalace akustických hydroregulovatelných štěrbin.

V současnosti není sedmipatrová stavba využívaná a prostor před ní zarůstá neupravenou zelení.