„Prezentují se například i Lázně Hodonín, ale i obce jako je Tvarožná Lhota, která vloni získala druhé místo 
v soutěži Vesnice roku. Jsou zde také Dolní Bojanovice či Lužice. Zájem obcí představit se na veletrhu je čím dál vyšší. Kromě investice do propagačních materiálů je to totiž nestojí žádné výdaje," uvedla Lancůchová.

Jak doplnila, region Slovácko letos v Brně představil novou publikaci, která turistům nabízí kulturní přehled všech letošních aktivit na Slovácku , ale i v loňském roce aktualizovanou cyklomapu. „Největší poptávka je po Strážnickém vinobraní. Lidé se ale hodně ptají i po kulturních památkách, opět ale ve spojitosti s vinařskou turistikou," dodala Lancůchová s tím, že zájem o Slovácko každým rokem roste. „Poznáváme to především z návštěvnosti webu www.slovacko.cz. Již po několikáté do Brna přijel ředitel Baťova kanálu Vojtěch Bártek. Ten vítá, že se unikátní vodní cesta na veletrhu prezentuje ve společné expozici Jihomoravského kra­je.

„Nyní se razí trend spíše slučování expozic, protože tak je to srozumitelnější třeba i pro cizince, kteří dostanou kompletní informace," uvedl Bártek k možnosti prezentovat se pod pod hlavičkou Jihomoravského kraje. Nepřehlédnutelný je podle něj i fakt, že takto Baťův kanál i ušetří. Baťův kanál se tak prezentuje na stánku společně s dalšími lákadly Jihomoravského kraje, jako jsou muzea, galerie, lázeňství či vinařství.

„Svého času jsme potřebovali na Baťův kanál upozornit, aby se o něm vědělo. Dnes už návštěvník Baťáku potřebuje získat ucelenou nabídku. Když chce Baťův kanál, chce k němu také cyklostezky, památky či víno," vysvětluje, proč je nyní výhodnější prezentace velkých celků.

Stejně je na tom i Slovanské hradiště v Mikulčicích. „Na veletrhu se představujeme jako jeden ze čtyřiadvaceti nejdůležitějších výletních cílů jižní Moravy," uvedl vedoucí památníku Velké Moravy v Mikulčicích František Synek. Zájemcům se na Regiontouru dostanou do rukou nejen letáky, které informují o Slovanském hradišti, ale získají také například program Cyrilometodějských slavností, které 24. až 25. května připomenou 1150 let od příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu.