Reálné má být zahájení této chystané modernizace, kterou připravil současný ředitel nemocnice Jiří Vyhnal ze svým týmem, v roce 2024. Po schůzi rady o tom informovala nemocnice formou tiskové zprávy. „Po letech nejistoty je tu světlo na konci tunelu, kdy v příštím roce konečně započne dlouho očekávaná a jednoznačně nutná rekonstrukce tohoto pavilonu,“ uvedl náměstek jihomoravského hejtmana a kyjovský starosta František Lukl s tím, že zástupci zřizovatele, tedy Jihomoravského kraje, vnímají finální projekt jako reálný, stejně jako jeho zahájení v příštím roce.

Prvním miminkem v Nemocnici Kyjov roku 2023 je Kryštof Hadaš, doma bude ve Veselí nad Moravou.
Klesající počet porodů v Kyjově nezvrátilo ani jednadvacet Janů

Zároveň podle něj radní odsouhlasili uvolnění peněz pro dokončení finalizačních prací i následné začlenění investičních nákladů do rozpočtů pro roky 2024/2025. „Rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu je jedním z prvních klíčových kroků směrem k rozvoji našich služeb pro občany regionu. Díky efektivnímu plánování a optimalizaci provozních nákladů věříme, že tento projekt bude úspěšný a především reflektuje nejdůležitější změny na poli medicíny v současnosti i do budoucna,“ uvedl Jiří Vyhnal, ředitel kyjovské nemocnice.

Ta připravuje klíčovou rekonstrukci zmíněného pavilonu už od roku 2015. Jen do konce minulého roku do tohoto projektu investovala přes osm milionů korun a několikrát prodlužovala stavební povolení.