„Tento rekord ale vytvořili bruslaři společně se skateboardisty a lidmi na koloběžkách. My chceme jen kolečkové brusle, protože tomuto sportu se ve Vracově věnuje velké množství lidí,“ vysvětlila Jolana Měchurová z pořádajícího domu dětí a mládeže.

Právě na místí lidi organizátoři nejvíce sází, i když doufají, že přijedou i bruslaři z okolí, protože minimálně Bzenec a Vlkoš s Vracovem spojují komfortní cyklostezky.

Někteří Vracovští se podle informací „domečku“ dokonce dali slyšet, že si chtěli brusle koupit a teprve tato akce se stala impulsem, aby tak skutečně udělali.
„Udělali jsme pro překonání, co jsme mohli. Propagovali jsme to všude po okolí. Kolik bruslařů se už chystá, ale netušíme,“ dodala Měchurová.
Prezentace účastníků začíná u vchodu do sportovního areálu v šestnáct hodin, hromadný start je plánovaný na šestou hodinu večerní.
„Bude to delší čekání, ale kdyby přišlo opravdu mnoho lidí, půl hodiny by na prezentaci nestačilo. V areálu Březíčko ale budou atrakce, které čekání zkrátí,“ láká Měchurová.