Po celý život nezkrotnou Bronislavu Doksanskou právě sportování dostalo zpět do života poté, co se před čtrnácti lety podívala smrti do očí. Po embolii, mrtvici a klinické smrti se její trénované tělo dokázalo dát natolik dohromady, že je nyní ve svých devětapadesáti letech nejstarší aktivní fotbalistkou v České republice.

„Tehdy to bylo opravdu náročné, nepoznávala jsem rodinu, učila jsem se znovu jíst. Když se po čase ukázala možnost jít znovu na hřiště, neváhala jsem,“ vzpomíná s dojetím. Lednový zápis do knihy rekordů byl pro ni velkým překvapením.

„Byla jsem z toho vedle. Myslela jsem, že tam přijdu a oni to zapíšou. Ale ne, musela jsem do dresu a ukázat se. Hodinu a půl jsem sebou mrskala v Brně před televizními štáby a novináři. Přestože byl leden, musela jsem být venku na takovém plácku,“ směje se rekordmanka.

Po předváděčce byla prý více vyčerpaná než po fotbalovém turnaji. Nyní už z zážitku zůstává jen hřejivý pocit při pohledu na své jméno v knize. „Byla jsem několikrát vyhlášená nejlepší brankářkou, ale to se nedá srovnat.

Zápisu si cením nejvíce ze svých úspěchů,“ říká. Odejít do sportovního důchodu se stále nechystá. I ve svém věku je stále jednou z největších opor týmu, i když si už vychovává svou nástupkyni, která ji v budoucnosti plně nahradí na klíčovém postu – v brance.

Další zápis do knihy rekordů chystá Bronislava Doksanská s agenturou Dobrý den na příští leden, kdy oslaví šedesátiny. Zástupci agentury se také údajně pokusí zjistit situaci ve zbytku světa, aby mohla být případně mutěnická brankářka zapsána i do Guinessovy knihy.