Dost bláznů a nadšenců pro ojedinělé výkony má okres Hodonín. V posledních letech roste počet lidí, kteří se o rekordní počiny pokouší. „Každým rokem je na území republiky něco okolo pěti set akcí souvisejících s konáním nějakého rekordního pokusu. V této souvislosti si Hodonín stojí ve světě rekordů a kuriozit určitě dobře,“ zhodnotil za pelhřimovskou agenturu Dobrý den, která spravuje

Českou knihu rekordů, Luboš Rafaj. Nejpilnější je Dušan Petřvalský ze Ždánic, který se zapsal hned několikrát svými cestami na kole poháněném rukama. Nejslavnější byla ta do Říma za samotným papežem. Přestože už tehdy (rok 2002, pozn. red.) se chystal na další cesty, v posledních letech se věnuje rodinným povinnostem.

„Máme malá dvojčata a také stavíme rodinný dům, takže jsem prozatím vozík půjčil kamarádovi,“ vyjádřil se ždánický rekordman. Asi nejstálejším zástupcem okresu se stane oskeruše na vrchu Žerotín. Nejmohutnější ovocný strom republiky byl do knihy rekordů zapsán letos.

„Zapsání bylo součástí plánu na záchranu oskeruší. Můžeme tak tento ovocný strom lépe zviditelnit,“ říká za mikroregion Strážnicko Vít Hrdoušek. Jelikož Slovácko je spjato s folklorem, právě tato oblast má na svědomí zatím zřejmě jediný rekord, který se v okrese Hodonín zrodil i dočkal svého překonání.

Nejpočetnější sbor krojovaných zpěváků byl v dubnu 2005 v počtu 242 v Dubňanech, ještě ten samý rok ale v Velké nad Veličkou zazpívalo 268 krojovaných.

Zatím poslední zápis mají na svědomí ve Vracově, kde v červnu tohoto roku společně vyrazilo na jízdu 223 kolečkových bruslařů. Z necelých dvou desítek platných rekordů okresu jich bylo pět ustanoveno letos.