Mohou podpořit kvetoucí relaxační zónu za poštou, obnovu dětského hřiště na sídlišti Kovářská, street workoutové hřiště v Milokošti nebo zážitkový a informační projekt v zámeckém parku. „Hlasovat je možné skrze Portál občana, aplikaci Mobilní rozhlas a osobně na městském úřadě. Každý z občanů má dispozici dva kladné a jeden záporný hlas. Oba kladné hlasy může rozdělit mezi dva rozdílné projekty, ale také je věnovat jednomu danému projektu. Vzhledem k tomu, že hlasování přes Portál občana je nejdůvěryhodnějším způsobem hlasování, budou mít tyto hlasy dvojnásobnou váhu,“ uvedla mluvčí veselské radnice Žaneta Jančaříková s tím, hlasovat mohou pouze občané Veselí nad Moravou.

Veřejné představení projektů je naplánované na tento čtvrtek od 17.00 v Kafé v kině. Pro tento ročník Tvoříme Veselí radnice vyčlenila z rozpočtu milion korun. Právě tato částka pak limituje provedení vítězných návrhů. Jeden přitom může získat maximálně 500 tisíc korun.

Loni v první ročníku soutěže zvítězil mezi třinácti návrhy projekt Posviťme si na cestu, který se týkal osvětlení cesty v Zarazicích.