Kyjovský „domeček" má v současné nabídce jednapadesát kroužků, které navštěvuje 719 dětí. „V letošním roce nám přibyl například kroužek šikulové pro handicapované děti, ale i dospělé. Otevřeli jsme také latinsko-americké tance, historický šerm nebo kurz sebeobrany," přiblížila Soldánová.

Už teď je jasné, že nabídka kroužků se rozroste i v dalším školním roce. „Chystáme kroužek geocatchingu, kde budou děti hledat skryté schránky pomocí navigačního systému. Na rozvíjení logického myšlení vznikne kurz luštění rébusů a rádi bychom také vytvořili malou kapelu," uvedla ředitelka a dodala, že nábory pro nové členy se uskuteční v září.

Ačkoliv kroužky si nyní dávají čtyřměsíční pauzu, program má kyjovský Dům dětí a mládeže připravený i na celé léto. Děti mohou zavítat na řadu příměstských táborů nebo také na tábory, které se uskuteční ve středisku Hutisko-Solanec v srdci Vsetínských vrchů. „Všem externistům děkuji za celoroční skvělou a obětavou práci. Rozvíjejí talent a um dětí. Často ve svém volnu, ale vždy s elánem," ocenil činnost organizace starosta František Lukl.

DOMINIKA FLORIÁNOVÁ