„V předminulém roce se sympozium týkalo malířství a v minulém keramice. Letos jsme se domluvili s lázněmi, že uděláme jednu společnou akci, protože původně jsme měli každý svoje sympozium,“ informoval ředitel Domu kultury Hodonín Zdeněk Grombiřík.

Jak dodal, na akci přijede šest řezbářů z celé republiky– šest mužů a jedna žena. „Každý vytvoří jedno dílo,“ uvedl Grombiřík.

Díla pak zůstanou v rukách třech spolupořadatelů akce. Každý bude mít tedy dvě sochy. Ty podle Grombiříka vystaví ve svých prostorách a prohlédnout si je tak budou moct i návštěvníci. Ústředním tématem letošního sympozia je Tanec a voda.

Zahájení sympozia proběhne v sobotu 21. srpna, přivítáním umělců v parku Lázní Hodonín, kde budou také vytvářet svá díla.

Jejich řezbářské dovednosti budou moct sledovat lázeňští hosté a návštěvníci Lázní Hodonín.

Slavnostní děl vernisáž se pak uskuteční v sobotu 28. srpna v 15 hodin opět v areálu lázní.

Ke zpříjemnění odpoledne a podtržení uměleckého zážitku z vystavených soch, zahraje swingová kapela Four Glasses z Holíče.

V Hodoníně se v květnu uskutečnilo také výtvarné sympozium mladých lidí pod názvem „Kroky k umění“. Také to má v městě svou tradici, stejně jako výtvarné sympozium, které se uskuteční v srpnu. Mladí měli letos vytvářeli svá díla k tématu „Taková je pohoda“.