Do domuj se před necelým rokem přestěhovala Ludmila Líčeníková. A s parkováním měla problémy docela často. „Někdy jsem musela nechat auto až u finančního úřadu, tedy poměrně daleko. Přitom u našeho domu parkoval někdo, kdo tu nebydlí. Nový systém je krokem správným směrem. Ještě by bylo vhodné nalajnovat jednotlivá místa pro stání," upozornila na nedostatky.

Příliš spokojený naopak nebyl Květoslav Veselský. „Zatím nám tady před domem stojí ze šedesáti procent auta, která nemají rezidentní kartu. Vypadá to, že si řidiči často ani nevšimnou nové značky," podotkl v pondělí Veselský.

ZATÍM NA ZKOUŠKU

Na nově vzniklé rezidentní lokality upozorňují v Hodoníně dopravní značky zákazu stání. „Parkování je zde možné pouze s platnou parkovací kartou. Rezidentní parkování pro obyvatele těchto nejvytíženějších lokalit v centru zavedlo město zkušebně na základě veřejného projednávání," vysvětlil mluvčí hodonínské radnice Ivo Cencinger.

Podle místostarosty města Jiřího Jandy čeká novinku zkušební provoz, a to do konce letošního roku. Obyvatelé kvůli parkování v minulosti v obou lokalitách sepsali petice.