Kromě napjatých vztahů hraje ve snímku významnou roli právě krajina a voda. „Krajina se stává další postavou příběhu nejen tím, že se v ní všechno odehrává, ale tím, co se s ní děje. Jde tu o názorový rozpor dvou sousedských rodinných klanů, ve kterých dominují otcové,“ řekl režisér Sláma.

Otázka přijmutí zodpovědnosti za krajinu je podle něj propojená s tématem přijmutí zodpovědnosti za mezilidské vztahy. „Chci, aby film položil otázky a zároveň vedl k naději, kterou vidím v existenci lásky a trvalé péči o ni,“ uvedl.

Obnovení kontrol u Hodonína na státní hranici se Slovenskem.
Reportáž z hranic v Hodoníně: Chceme do Německa, tvrdí zadržení běženci

Scény vznikají jak v krajině Moravského Toskánska, tak v jeho srdci v Šardicích. Dále pak v Krumvíři, Archlebově či Dambořicích. Kromě toho filmaři natáčejí také v Praze a v Berlíně.

 „Díky Slámovým zahraničním úspěchům v podobě hlavních cen na festivalech v San Sebastianu nebo Rotterdamu či cenám z Tribecy nebo účasti v soutěži Sundance Film Festivalu, vzniká od počátku dílo s pracovním názvem Sucho v koprodukci s Německem a Slovenskem,“ sdělil Martina Reková z agentury 4Press.

A dodala: „V některých aspektech, jako je propracované zobrazení křehkých rodinných vztahů i hlubší spojení dvou mladých lidí, které má šanci přerůst v lásku, připomínat režisérův distribučně nejúspěšnější snímek Štěstí.“

Ve čtvrtek po půlnoci začali policisté a celnici kontrolovat hranice se Slovenskem. Celkem sedmadvacet přechodů. Kvůli přílivu nelegálních migrantů.
VIDEO: „Vypadám jako Iráčan, zavřete mě!“ Kontroly hranic odstartovaly

Zároveň připomněla, že stejně jako do snímku Bába z ledu obsadil Sláma do svého nového autentického dramatu se situacemi na hraně černé grotesky výrazné herce v kombinaci s neohleděnými tvářemi i neherci. Diváci se tak mohou těšit na Martina Pechláta, Marka Daniela, Bolka Polívku nebo třeba Magdalenu Borovou.

„Role dospívajících teenagerů hrají Tomáš Sean Pšenička a Dorota Šlajerová, dále ve filmu diváci uvidí Judit Bárdos, Gabrielu Míčovou nebo Marii Ludvíkovou,“ doplnila Reková.

Na natáčení v Jihomoravském kraji spolupracuje Filmová kancelář Brno. Do českých kin jej uvede společnost Bontonfilm na podzim příštího roku.