„Během pátrání ukazovaly některé důkazy na Slovensko. Měli jsme podezření, že jej tam pachatel převezl,“ uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Díky spolupráci se Slováky se podařilo auto vneděli vypátrat poblíž Bratislavy. Odborníci na karosérii odhalili stopy po havárii.

„Auto je vtomto případě zásadním důkazem a pachatel se ho tak chtěl nenávratně zbavit,“ upozornil mluvčí. Po intenzivním vyšetřování policisté přišli ina to, kdo vůz vokamžiku tragédie řídil. Pachatel se poté sice pokoušel nějakou dobu skrývat, ale nakonec se přišel sám přiznat.

Nyní je řidič podezřelý ztrestných činů neposkytnutí pomoci a způsobení těžké újmy. Hrozí mu až deset let vězení.

Tragédie se udála minulé pondělí. Řidič srazil dvacetiletého chodce, ale místo aby zavolal záchrannou službu, zmísta nehody ujel. Sanitku přivolal až náhodný kolemjdoucí.

„Chlapec mohl přežít, kdyby mu řidič poskytl pomoc nebo zavolal lékaře. Nejdůležitější jsou vždy první minuty po nehodě,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová. Ani okamžitý převoz do nemocnice USvaté Anny vBrně nepomohl mladíkovi život zachránit.

„Tak konečně. Jsem strašně ráda, že ho dopadli,“ reagovala na novinku jedna zobyvatelek hodonínské části Nesyt Iveta Špačková. Podle ní si však oddechne nejen ona, ale všichni obyvatelé Nesytu. Mrtvý mladík byl totiž mezi lidmi oblíbený. „Bydlel tu krátce, přestěhoval se zDubňan, ale byl to strašně hodný kluk,“ dodala Špačková.

Vzhledem ke složitosti případu vyšetřování ještě pokračuje. Výsledky zdravotních a technických posudků očekává police zhruba do měsíce.