Cestující projíždějící staveništěm po státní silnici tak mohou vidět poslední březnové pondělí i některé základy novinky, jako jsou zřetelné dělící ostrůvky a vjezdové brány.

Zahájení výstavby okružní křižovatky u hodonínského Pánova.
Přestavba křižovatky smrti u Hodonína odstřihla od města Ratíškovice i Pánov

Brzy přijde na řadu bourání v prostoru silnice, kde následně vznikne samotný okruh. „Práce pokračují dle harmonogramu. Zatím nebylo potřeba omezovat provoz kyvadlovou dopravou. Až do začátku května by tak měli řidiči projíždět obousměrně,“ sdělila v pondělí mluvčí republikového Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Jak přiblížil stavbyvedoucí David Horák, tak na místě je už také připravená část panelové cesty. Ta bude v další fázi stavby sloužit pro průjezd autobusů linkové dopravy, která po krajské silnici 432 spojuje Hodonín s místní částí Pánov a Ratíškovicemi.

Situace na pánovské křižovatce tři týdny před začátkem chystané přestavby na okružní.
Proměna křižovatky smrti u Pánova zavře silnici. Místní pojedou po objížďkách

Kromě ní stavbou projíždějí také vozy integrovaného záchranného systému. Ostatní řidiči musejí pro cestu mezi Hodonínem a Ratíškovicemi využívat objízdných tras.

Řidiči mířící po tahu mezi Břeclaví a Strážnicí projedou po silnici I/55 pánovskou křižovatkou v prvních dvou etapách jen s omezením nejvyšší povolené rychlosti. „V závěrečném období zde přibydou ještě semafory a vozidla budou projíždět kyvadlově jedním jízdním pruhem, a to přibližně od začátku května,“ doplnila mluvčí republikových silničářů.

Situace na křižovatce ve směru od Pánova a Ratíškovic ráno v pátek 18. listopadu 2022.
Křižovatka smrti u Pánova se na objezd změní na jaře. Místo má zůstat průjezdné

Stavba, která u hodonínského Pánova odstartovala první březnový den, má být podle ní zprovozněná na konci června.