„Letos nebude žádná velká zahraniční kapela, program bude sestaven z českých a slovenských kapel. A také jedné kapely z Polska,“ pozval hlavní pořadatel festivalu Pavel Svačina. Podle něj vsadili organizátoři na klasiku českého rocku. Návštěvníci se tak mohou těšit na legendární skupiny Alkehol, Hárlej nebo Doga. „Hvězdou večera bude legenda českého metalu kapela Arakain, která vystoupí v deset hodin večer,“ láká pořadatel.

Potěšit by návštěvníky měla také bývalá členka slovenské kapely Peha, Katarína Knechtová, která po několika letech zaběhnutou skupinu opustila a vydala se na sólovou dráhu. Knechtová se ve Strážnici představí s kapelou vlastní.

Chybět nebudou ani regionální skupiny, v čele se strážnickými Wedlock. Představí se také nadějná kapela Death in Red z Moravského Písku a Street69, kapela, ve které působí bývalý zpěvák Argemy Jiří Strážnický, z Uherského Ostrohu.

Letošní ročník by ale měly obohatit také výstupy kapel, v jejichž čele stojí ženy. První je pražská Boa. Část kapely přitom tvoří hudebníci, kteří v projektu Illuminatica doprovází extravagantní Janu Kratochvílovou. Druhá kapela, která představí zpěvačku je poté polské uskupení Los Alamos. „Chodí mi několik stovek nahrávek kapel a Los Alamos se mi docela líbilo. Zpívá v ní žena a myslím, že po tvrdých rockerech je letos potřeba trochu odlehčit. Obě zpěvačky jsou rockerky, takže se bude na co dívat,“ řekl Svačina. Celkový počet dvanácti kapel uzavírají slovenští Kalijuge a plzeňští Mandrage

Letošní ročník ale čekají oproti loňsku dvě změny. První je přesunutí termínu z konce srpna na začátek června. „Končící prázdniny bývají v poslední době studené, hlavně v noci, a tak jsme si řekli, že zkusíme změnu,“ uvádí v tiskové zprávě pořadatelů Jaroslava Hromadová.

Druhou změnou je poté zpřístupnění areálu zámeckého parku, který byl ještě v loňském roce celý pod dozorem ochranky. Vstupenky si tak návštěvníci zakoupí až v prostoru amfiteátru. Pokud chtějí stihnout vystoupení všech kapel, měli by si pohlídat začátek. Ten je totiž už ve čtrnáct hodin.