„Pejsek váží asi deset kilogramů a pravděpodobně jde o křížence německého pinče. Bohužel se k němu nikdo nehlásí. Veterinární ošetření v tuto chvíli stálo více než třináct tisíc korun a další tisícové výdaje budou následovat po vytažení implantátu," přiblížila Radka Hájková, předsedkyně bzenecké pobočky Ligy na ochranu zvířat, jejíž členové se o léčeného pejska starají.

Například manželé Řimákovi mu poskytli po operaci na zotavenou domácí péči. „Vypadá, že vše se v pořádku hojí a za pár měsíců bude možné vyndat kovovou dlahu. Pejsek dostal jméno Rocky, protože je statečný a za celou dobu ošetřování nedal najevo jakoukoliv nelibost," sdělila Hájková.

Tisícové výdaje ale velmi zatěžují spolkový útulek pro psy a kočky, který pak může mít problémy uživit v současnosti dalších pětačtyřicet hladových krků. Proto se členové ligy rozhodli uspořádat sbírku na veterinární péči o Rockyho. „Lidé mohou přispět do pokladničky v obchodě Psí svět ve Bzenci či na účet veřejné sbírky 234685380/0300 nebo na náš provozní účet 231381971/0300," dodala předsedkyně.