„Její součástí má být venkovní přírodní učebna s pergolou, zahrádka, multifunkční prvky, hmatová stezka, domeček na hraní, zvířecí koutek, hmyzí hotel, broukoviště a různé skrýše vytvořené z výsadby stromů a keřů," přiblížil novinku, která má být hotová do konce tohoto roku, rohatecký starosta.

Dále se mohou návštěvníci mateřinky těšit na skalky se sukulenty a záhony květin. „O ty a také o stromy budou pečovat děti, aby tak mohly poznávat život v přírodě a jeho koloběh," popsal Adamec.

Radnice se podle něj rozhodla zahradu upravit kvůli tomu, že se jí líbí cesta environmentál­ní výuky.

Dotovanou zakázku za více než tři miliony korun získala hodonínská firma, s níž v příštím týdnu vedení obce uzavře smlouvu.

Zástupci firmy musejí nejprve ze zahrady odstranit starší herní prvky. „Nevyhodíme je, ale přestěhujeme. Část před mateřskou školu, kde budou přístupné i mimo provozní dobu školky, tedy také o víkendech. Další prvky půjdou i na jiná místa, například na Soboňky či Kolonii," vysvětlil starosta.

Rohatecká školka pojme ve čtyřech třídách sto dětí. Předloni dostala nový zateplený kabát. Modernizaci mateřské školy by chtěli uzavřít Rohatečtí v příštím roce. Opraví plot nechají postavit parkoviště.