Novotou blyštící Scania při zásazích vystřídá Tatru, která nedávno oslavila čtyřicátiny. „V minulosti se sice do její obnovy investovalo zhruba milion korun z dotací. Co se týká životnosti techniky, tak je přesto čtyřicet poměrně dlouhá doba,“ přiblížil tradiční hasičskou tatrovku rohatecký starosta Jarmil Adamec.

Před dvěma lety se ale objevil vhodný dotační titul na novou cisternu. Díky místní akční skupině tak Rohatečtí získali většinu peněz na nový vůz, který stál i s daní téměř osm milionů korun. Navíc milionem korun přispěl na novou hasičskou techniku Jihomoravský kraj. „Když se to všechno sečte i s výdělkem za starou Tatru, tak nás nová cisterna vyjde na méně než milion korun,“ přiblížil nákup nové hasičské akvizice z pohledu obecní pokladny starosta.

Plně vybavenou Scanii připravili pro rohatecké hasiče v nedalekém Uherském Brodu. Kvůli rozměrům červenobílé novinky navíc Rohatečtí upravili vrata i podlahu hasičské zbrojnice.

S ní mají navíc zásadní plány. „Počítáme s tím, že někdy v roce 2024 bychom měli současnou zbrojnici zbořit. Už máme projektovou dokumentaci na novou, která je samozřejmě dimenzovaná tak, aby tam nové vozidlo vlezlo,“ dodal Adamec. Současná zbrojnice je už více než šest desítek let stará.