„Bylo to nečekané, ale nebylo to těžké. Z vítězství jsem strašně ráda. Každá by chtěla být královnou krásy," řekla na královském trůnu teprve sedmnáctiletá Nikola Dudušová.

Rodačka z Bruntálu má ráda adrenalin, dobrou zábavu, děti a nákupy. Třetím rokem studuje středoškolský obor ekonomika a podnikání. První romské Česko-slovenské miss se na soutěži líbilo. „Miss byla skvěle uspořádaná. Měly jsme s holkami fajn kolektiv a je mi smutno z toho, že se už neuvidíme," přiblížila své dojmy usměvavá vítězka.

Tu postupně čekalo představení s asistencí herce Jana Čenského, promenáda v koktejlových šatech, čardáš, přehlídka v plavkách a svatebních šatech. „Hlavní bylo dobře vyjít v těch svatebních. Nejoblíbenější disciplínou byl čardáš a právě přehlídka ve svatebních šatech. V plavkách jsem měla trochu studu," přiznala Dudušová. Ta by ráda v budoucnosti pomáhala Romům na úřadu práce tak, aby pomohla snížit jejich nezaměstnanost.

S velkým bodovým odstupem se stala první vicemiss sedmnáctiletá Brňačka Sabina Lázoková, jejímiž koníčky jsou tanec, móda a nakupování.

Jen o pouhý bod skončila třetí česká Miss Roma z roku 2010 Pavlína Lendelová. „To, že jsem skončila jako druhá vicemiss mě nemrzí. Jednou už jsem vyhrála, tak jsem vítězství přála i jiným holkám. Tentokrát jsem už vůbec neměla trému. Byl to krásný večer, který jsem si užila," řekla devatenáctiletá rodačka z Lovosic, mezi jejíž záliby patří kromě tance a sportu i móda. Bývala miss v sobotu další vítězství nečekala. „Měla jsem své tipy," podotkla Pavlína Lendelová.

Slovenské kandidátky na titul romské královny krásy se napoprvé musely spokojit s vedlejšími cenami. Ocenění Miss sympatie patří osmnáctileté Dominice Bubenčíkové z Rožňavy. Pro cenu pořádajícího Sdružení Romů a národnostních menšin si přišly dvacetiletá Renáta Gabčová ze Spišských Tomašovců a o rok starší Romana Bangová z Galanty.

Hodonínský Dům kultury oživily kromě dvanácti adeptek na titul miss i hvězdy z televizních hudebních soutěží Superstar či Česko Slovensko má talent. Monika Rigová byla dokonce členkou dvanáctičlenné poroty, v jejímž čele zasedl Jiří Janda. Ten byl z letošní soutěže doslova nadšený. „Letošní ročník byl velice dobrý a kvalitní. Jezdil jsem i na soustředění na Radějov, takže vím, že holky makaly a nechaly si poradit," sdělil Janda.

Ten věří v to, že i v příštím roce bude Miss Roma opět Česko-Slovenská. „Uděláme proto všechno," dodal Jiří Janda.