Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozdělení pravomocí: na rozvoj dohlédne ČSSD, rozpočet mají na starosti lidovci

Hodonín – Politický dozor nad odbory městského úřadu, příspěvkovými organizacemi a společnostmi s majoritním vlastnickým podílem města představila na středeční tiskové konferenci nová hodonínská koalice. „Odbor kanceláře starostů a místostarostů si nechá strana ANO," přiblížil kompetence nový hodonínský starosta Milan Lúčka.

12.11.2015
SDÍLEJ:

Ladislav Ambrozek.Foto: DENÍK/Petr Turek

Právě on je jeho garantem za nejsilnější hnutí v koalici. Stejně jako jeho předchůdkyně bude dozorovat investice a údržbu, interní audit a lázně. Navíc bude dohlížet na životní prostředí a Městskou bytovou správu.

garance odborů
- M. Lúčka (ANO): kanceláře starosty a místostarostů, investice a údržby, životního prostředí, interní audit, lázně a Městská bytová správa
- V. Krabička (Změna): organizační a vnitřní věci, právní, Dům kultury, TEZA, živnostenský úřad
- J. Janda (ČSSD): doprava a přestupky, rozvoj města, sociální služby, knihovna, symfonický orchestr, hasiči a stavební úřad
- L. Ambrozek (Pozitivně): ekonomiky a financí, školství a mládež, TESPRA a zoo
- J. Gajošová (Změna): městská policie

Jeho statutární zástupce Vítězslav Krabička (Změna/SZ) dostal do vínku oproti minulé koalici Dům kultury, jehož garantem je opět po čtyřech letech. Dále mu přibyl živnostenský úřad a také správa sportovišť TEZA. Pověření pro městskou policii zůstalo radní za Změnu a předsedkyni hodonínského hokejového klubu Janě Gajošové.

Pod drobnohledem nového místostarosty Jiřího Jandy (ČSSD) bude rozvoj města, doprava a přestupky, knihovna či stavební úřad. Ladislav Ambrozek (Pozitivně/KDU-ČSL), který se vrací do vedení po dvou a půl letech, dostal zpátky garanci rozpočtu, tedy odbor ekonomiky a financí. Nově bude mít pod sebou zoologickou zahradu, školství a mládež. A pak také odpadovou společnost TESPRA, jíž byl šest let jednatelem.

Hodonín má nejen nového starostu a dva místostarosty, ale také předsedy finančního a kontrolního výboru. Jejich vedení se totiž v úterý večer zřekli Jiří Janda a nový radní Jiří Štukavec (Pozitivně/KDU-ČSL). Místo nich zastupitelé zvolili dva opoziční zastupitele, za předsedu finančního výboru lídra komunistů Jána Lahvičku a kontrolní povede Petr Buráň (Svobodní).

Autor: Petr Turek

12.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.A Základní a mateřské školy v Dolních Bojanovicích s paní učitelkou Alenou Zemanovou.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme školáky ze ZŠ a MŠ v Dolních Bojanovicích

Ilustrační foto.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se trojky kandidátky KDU-ČSL Josefa Uhlíka

Jižní Morava – Josef Uhlík je trojka jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.hodoninskydenik.cz.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL a poslance Jiřího Miholy

Jižní Morava – Jiří Mihola je lídr jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 11 do 12 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.rovnost.cz.

VOLEBNÍ ONLINE: Do koalice s Babišem nikdy nepůjdeme, uvedla Krutáková

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpovídala na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení