„Jednota Hodonín oznamuje, že v pátek třetího listopadu v sedm hodin slavnostně otvírá novou prodejnu COOP Hodonín Rozmarýn, sídliště Rudolfa Filipa,“ stojí v oznámení týmu spotřebního družstva, které tak otevře už svou sedmou novou prodejnu v prostorách, kde ještě v září nabízel své zboží konkurenční řetězec.

Na novinku už den předem zval nápis na tabuli před vchodem. „Jsem ráda, že tady opět otevřou. Myslím, že prodejnu využijí nejen starší lidi, kteří potřebují nakoupit, ale i mladší. Obchod s potravinami nám tady chyběl. Jinam to bylo poměrně daleko,“ svěřila se Jarmila Kondrátová s tím, že navštíví novou prodejnu hned v první den, co otevře.

První den otevření nové prodejny v Dubňanech na Dolním konci.
VIDEO: Dubňany mají zpátky tradiční obchod. Podívejte se, jak to tam vypadá

Po prvním oživení v nižší části nákupního komplexu by mohly přijít na řadu také prostory uvolněné pošťáky. „Česká pošta má do konce listopadu termín na vyklizení prostor pobočky. Od srpna Integrovaná střední škola Hodonín nabízí tyto prostory k pronájmu – nabídky budou uzavřeny až po vyklizení prostor,“ sdělil před časem za jihomoravský krajský úřad Petr Holeček. Místnosti po poště tak mají být k dispozici k pronájmu od začátku prosince.

Následně má pak v příštím roce odstartovat razantní proměna okolí obchodního střediska, a to na půldruhém hektaru plochy. Místní se tak mají dočkat nové podoby náměstíčka, parkovacích ploch, nové zeleně a odclonění hluku silniční dopravy ze směru od Měšťanské ulice, tedy od krajské silnice druhé třídy.

Nově otevřená prodejna naproti vlakovému nádraží v Hodoníně.
Za nákupy. Po Ždánicích se otevřou nové prodejny v Bojanovicích i Dubňanech

„Je to stavebně povolené, dokončuje se projekt pro provedení stavby a současně žádáme o dotaci na Integrovaný regionální operační program,“ sdělil vedoucí radničního odboru rozvoje města Dalibor Novák s tím, že stavba by tak v příštím roce mohla začít. „V návrhu rozpočtu na příští rok jsou už prostředky pro zahájení stavby,“ přiblížil vedoucí.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Nachystané jsou dva projekty, jeden z nich řeší parkování za Rozmarýnkem a druhý pak náměstíčko před obchodním centrem i s přilehlou parkovou plochou. Jak doplnil mluvčí radnice Josef Horníček, v úterý čtrnáctého listopadu se v blízké Základní škole Vančurova Hovory s vedením města. Tam se místní budou moci na budoucnost lokality zeptat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ulice v Hodoníně je v rukou dlaždičů, opravy zasahují i do vytížené tepny

Zdroj: Deník/Petr Turek