Nabídka byla ale bohatá. Zastupitelé si mohli pro název ulice vybrat například ze jmen bývalého prezidenta Václava Havla či za okupace popraveného člena vedení hodonínského Sokola Josefa Přivřela. Ve hře bylo také bývalé i pojmenování podle bývalého využití lokality – jako ulice 7. dragounského pluku, Dragounská či Plukovníkova. Šanci měla i Třezalková ulice či Jasmínová a Šeříková.

„Mám citovou vazbu k rostlině, která se jmenuje rozmarýn. Místo názvu Meduňková, která se dá lehce splést s Meruňkovou, bych navrhl ulici Rozmarýnovou, popřípadě Rozmarýnkovou," představil svůj návrh zastupitel Ivo Knápek, který přišel s tímto návrhem před třemi lety. To ale zvítězila ulice Levandulová, která je od konce listopadu i osvětlená. Tentokrát se zastupitelé kromě jednoho přiklonili k názvu Rozmarýnová. Proti hlasoval jen Josef Buchtík. „Víc se mi líbil návrh Meduňková, protože i souběžná ulice nese název rostliny, a ne keře. Navíc se mi meduňka líbí a je z ní výborný čaj," vysvětlil svoji volbu bývalý dlouholetý ředitel jedné z hodonínských škol.

Současně se vznikem Rozmarýnové ulice se prodloužila také sousední Smetanova.

Podle odborníka na názvosloví ulic moravských měst Davida Vaculíka je sice dobré, že plánovité pojmenování více ulic názvy rostlin dobře charakterizuje určitou oblast, ale leckdo se v ní také může ztratit.

„Například malé dítě si může zaměnit názvy rostlin," uvedl Vaculík. Ten by při pojmenování ulic dal přednost regionálním osobnostem, které si pak místní i díky názvu ulice připomenou.