Se stavbou za více než třicet milionů korun, kterou připravilo a financuje republikové Ředitelství vodních cest, se už začalo. Zmizelo tak už například oplocení oddělující přístaviště od skanzenu.

„Ve spolupráci s Městem Strážnice a Národní ústavem lidové kultury se pak provede výstavba nového oplocení areálu s novou vstupní branou, výstavba přístupové komunikace a navazujících ploch. Prostor bude doplněn nezbytným mobiliářem,“ informovala mluvčí strážnické radnice Eva Helísková s tím, že ukončení prací se předpokládá do května letošního roku.

Přístaviště ve Strážnici ve čtvrtek odpoledne 19. ledna 2023. | Video: Deník/Petr Turek

Jak připomněl ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek, úsek kolem strážnického přístaviště je jednou z nejfrekventovanějších částí Baťova kanálu, ale s nedostatečnou kotvící kapacitou. Právě tu má prováděný záměr řešit.

„Navíc se při navýšení počtu míst počítá i s moderní infrastrukturou, například s kotvícími sloupky na elektřinu či na vodu. Celý prostor se výrazně změní a prohlédne, jelikož jsou na něj navázány i investice Národního ústavu lidové kultury a města Strážnice,“ přiblížil Bártek.

Stavební práce by podle něj ale neměly ovlivnit plavební sezonu, která slavnostně začíná prvního května. Jen pravděpodobně v prvních týdnech sezony budou muset vůdci plavidel počítat se zúženým průjezdem.