K nádrži na vodním toku Svodnice přijížděli návštěvníci i z větší dálky, často z Hodonínska. „Jelikož už není výlov Dvorského na Písečné a také proto, že letošní rybářská sezona pro nás nebyla příliš dobrá, tak jsme si přijeli pro kapra sem," pousmála se Bohdana Křepinská z Hodonína.

Právě tamní výlov byl lákadlem pro milovníka chutných ryb Josefa z Vracova. „Letos jsme tu poprvé, dříve jsme jezdívali k Hodonínu. Uvidím, jaká je nabídka, ale chtěl bych koupit sumce," podotkl Vracovjan.

Z jiného důvodu k břehům přehrady zavítal Miloš Pokorný. „Začali jsme sem jezdit kvůli synovi, je totiž velkým fanouškem rybaření," vysvětluje Pokorný.

U výlovu nechybí ani vodník, který láká duše příchozích, aby si vsadily a propadly kolu štěstí. „Máme tady moderní způsob rybolovu. Kupte si kartu a vyhrajete kapra. Bude nejlevnější v Evropské unii," láká na snadno získaného šupináče zelený mužík.

Této nabídky mohli hosté využít jak v sobotu, tak neděli. „Samotný výlov je jen v sobotu, neděle patří slavnostem," říká hlavní organizátor výlovu a majitel rybářství Josef Minařík. Podle něj mohl být letošní ročník, zejména co se týká množství ryb, lepší. „Na výlov není ani ideální počasí, lepší by bylo, pokud by teplota klesla tak na osm stupňů. Jen voda měla včera šestnáct, tak ji musíme rybám okysličovat," přibližuje nezvyklé podmínky v polovině října Minařík.

Návštěvníci, kteří dorazili na hráz přehrady, si i tak vybírali podle libosti. Kromě kapra si mohli domů odnést amura, candáta či lína. Rybáři vylovili také pár kousků sumců a štik. „Blatnička patří mezi nejčistější prostředí, má totiž jen devět kilometrů povodí a dvě obce nad námi. Voda je tady proto extrémně čistá," vysvětluje pořadatel.

Blatnička má přes osmnáct hektarů, její kapacita je šest set padesát tisíc kubíků vody a průměrná hloubka tři metry. „Nádrž se napustí po prvním sněhu, který na horách roztaje, což bude asi v prvních dvou měsících příštího roku," dodává Minařík.