Program začíná už ve čtyři hodiny odpoledne. „Každý, kdo bude mít zájem a chuť si zazpívat zlidovělé části tohoto oblíbeného díla, bude mít možnost vyzvednout si noty buď již nyní v informačním centru na Panském dvoře, nebo poté přímo na místě před začátkem akce,“ informovala produkční Veselského kulturního centra Daniela Evjáková.

Lidovému provedení Rybovky, kdy zazní části Kyrie, Gloria, Graduale, Credo a Závěr, bude předcházet vystoupení místních souborů a vyvrcholením bude slavnostní novoroční přípitek a ohňostroj.
Česká mše vánoční vznikla v roce 1796 a prostřednictvím opisů se brzy rozšířila do českých zemí. Již od počátku vznikalo mnoho úprav.

S novoročními oslavami mohou ale lidé ve Veselí začít už v půl třetí odpoledne. V kulturním domě vystoupí na koncertu Dechový orchestr místní základní umělecké školy pod vedením Jiřího Štici s výběrem tradičních skladeb ze Slovácka a okolí. Vstupné je padesát korun.

Ke guláši nabídnou dětem punč a čaj, dospělým svařák

Moravany – Ženský pěvecký sbor Moravjanky ve spolupráci spolků v Moravanech zve všechny zájemce na Silvestrovský ohňostroj s gulášem. Odehraje se za místním kulturním domem. Výdej guláše začíná v půl páté odpoledne, hlavní akt čili ohňostroj bude odpálen v pět hodin,“ informovala za Moravjanky Radoslava Líbalová. Před i po ohňostroji se mohou děti zahřát nealkoholickým punčem nebo čajem, dospělí si pochutnají na svařáku.

Plavci se ponoří do ledové vody lužické Cihelny

Lužice – Stylově se rozloučit se starým rokem a ukončit plaveckou sezonu mohou zájemci již podeváté na otužileckém plavání v Lužicích. V areálu Cihelny se do ledové vody ponoří poslední den v roce.

Registrace začínají v půl jedné, slavnostní zahájení následuje půl hodiny nato. „Po ukončení plavání jsou všichni plavci srdečně zváni do restaurace Lužák na přátelské posezení a občerstvení,“ uvedli pořadatelé, jimiž jsou obec a otužilec Antonín Krejčiřík.

Nebe nad radnicí ozáří novoroční ohňostroj

Hodonín – Oslavit příchod nového roku a zahřát se dobrou polévkou mohou všichni zájemci na Masarykově náměstí v Hodoníně prvního ledna. Začíná se už ve tři čtvrtě na čtyři, kdy je na programu tradiční nalévání česnekové polévky. „Za pět minut pět bude slavnostní novoroční projev starosty města,“ informovala mluvčí Domu kultury Petra Tomanová. A v pět hodin nebe nad radnicí ozáří ohňostroj. Podvečerem provede moderátor Petr Indra.

Na Gulášpárty mohou dárci přispět kyjovské nemocnici

Kyjov – Skupina Návrat odstartuje v neděli v půl čtvrté odpoledne v Kyjově před radnicí letošní Gulášpárty spojenou s oslavou konce roku a příchodu nového. Ve čtyři hodiny začne výdej guláše, o tři čtvrtě hodiny později je na programu silvestrovské promítání pro děti a záhy diskotéka Tomáše Blechy. Za pět minut šest popřeje přítomným starosta, pak následuje ohňostroj. Po dobu akce bude otevřená dobrovolná sbírka, vybrané peníze poputují do Nemocnice Kyjov.