Jako první má přijít na řadu téměř kilometrový průtah Velkou nad Veličkou. „Akce je připravená tak, abychom mohli na jaře začít. Jde o úsek silnice třetí třídy od jednasedmdesátky po konec obce ve směru na Hrubou Vrbku," informoval vedoucí hodonínské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Martin Bedrava. Dokonce už je podepsaná smlouva se zhotovitelem na téměř osm milionů korun bez daně s dokončením prací do začátku letních prázdnin. „Na opravy cesty jsme se připravovali čtyři roky, platili jsme i projektovou dokumentaci. Už jsme také zajistili venkovní přeložku nízkého napětí, k opravované silnici chystáme ještě nové chodníky, veřejné osvětlení a obecní rozhlas," sdělil velkovelický starosta Jiří Pšurný.

Nejrozsáhlejší opravy čekají silnice v okolí Dubňan. Náklady činí zhruba čtyřicet milionů korun. Půjde o obnovu více než tříkilometrového úseku od křižovatky na Hodonín a Mutěnice až po vjezd do města. Další opravy se týkají více než pětikilometrové části mezi Dubňany a Mistřínem. „V současnosti se zpracovává projektová dokumentace, ale v polovině roku bychom mohli mít vysoutěžené zhotovitele. Je pravděpodobné, že kvůli pracím bude jen částečná uzavírka," uvedl vedoucí oblastních silničářů s tím, že některé podkladní vrstvy si navíc kvůli únosnosti vyžádají sanaci.

Posledním z projektů, který se dostal do zásobníku projektů dotovaných ze státního fondu dopravní infrastruktury, je nový most přes Hruškovici pod milotickým letištěm. „Máme už pravomocné stavební povolení, takže v březnu či dubnu přijde na řadu výběrové řízení. A teoreticky by se mohlo v květnu začít za úplné uzavírky s pracemi," doplnil Bedrava. Projektované náklady na nové přemostění dosahují téměř deseti milionů korun.

VÍCE SI PŘEČTETE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ HODONÍNSKÉHO DENÍKU ROVNOST.