„Verbířů je pětatřicet, k tomu zaverbovali čtyři mladí. Pořad byl postaven jako přehlídka jednotlivých regionů Slovácka, dorazili proto verbíři z Podluží, Hanáckého Slovácka, Strážnicka, Kyjovska, Horňácka, Uhersko-hradišťska a Uhersko-Brodska," upřesnil za pořadatele podlužácký verbíř Štěpán Hubačka. „Verbuňk je velmi náročný. Jde o to vydat ze sebe za krátkou chvíli co nejvíce, a to nejen pohybem, ale i zpěvem," zmínil Hubačka, který verbuje už od patnácti let. „V této kultuře jsem se však pohyboval odmala, s rodiči jsem chodíval třeba na hody. Aktivně jako člen chasy jsem se však zapojil až po vychození základní školy," dodal pořadatel akce.

Mnozí však začali s verbuňkem už v dětství. „Začal jsem sotva jsem se postavil na nohy," smál se další z verbířů Martin Kobzík, který je loňským vítězem strážnické soutěže o nejlepšího tanečníka verbuňku. Podle jeho slov za to vděčí zejména rodičům. Přišla totiž doba, kdy v kroji být nechtěl. „Tak kolem patnácti ten kroj není až tak moderní. Naši mě do toho tedy nutili a já byl naštvaný. Teď jsem jim však vděčný. Navíc mám rád akce jako je tahle, vždycky tu potkám řadu známých a kamarádů verbířů z jiných regionů," dodal Kobzík.

Mezi čtyřicítkou verbířů například i čtyřnásobný vítěz soutěže o nejlepšího tanečníka verbuňku Erik Feldbavel.

Tanečníkům se podařilo zaplnit celý sál diváky. „Přehlídka byla perfektní, moc se mi líbila. K folkloru mám vztah už od dětství. Navíc mám mezi tanečníky přítele a byla tu řada mých známých," řekla například Beata Zahradníková.

Verbířům zahrála cimbálová muzika Lália, s primášem Martinem Čechem. Ta pak měla v režii následný večerní program, kterým byla tradiční beseda u cimbálu.