Organizátory třídenního festivalu, jenž začne v pátek 18. září a bude mít charitativní podtext, vedly při tvorbě programu dvě myšlenky.

„Chtěli jsme umožnit dětem z dětských domovů, aby se mohly zapojit do alternativních programů, jako jsou léčitelství, ezoterika a podobně, jež se ve škole nevyučují. A zadruhé jsme chtěli ve Veselí uspořádat akci, na které by se mohly prezentovat zdejší zájmové kluby,“ řekl jeden z organizátorů Petr Pukšic z veselské čajovny. Víkend plný zábavy, vzdělávání, umění, pohody, ezoteriky, magična, léčitelství, hudby, bojových umění a čajování začne už v pátek. Každý den bude patřit jinému tématu.

„První den se bude hrát divadlo, uskuteční se přednášky a workshopy pro děti. Sobota bude zaměřená na cvičení, zdravý životní styl a bojová umění. V neděli jsou na programu bylinky a ochutnávky čajů,“ vyjmenoval Pukšic. Návštěvníci se mohou v průběhu festivalu těšit na ohnivou show, žonglování, bojová umění, mini čaj–fest s čajovými košty a obřady, jaming, bubenickou dílnu, reiki kroužky či břišní tanečnice. V zázemí je čeká občerstvení, věštírna, dýmkárna, míchané nápoje, gril či obchůdek s ezoterikou a bylinkami nebo jen posezení pod širým nebem.

Každý večer se uskuteční také koncert. „Vystoupí lidé, kteří nejsou nijak slavní, ale přitom hrají krásnou hudbu. Jsou převážně z okolí a vystupují na festivalech či v klubech,“ uvedl Pukšic. Noc z pátku na sobotu bude patřit nočnímu hraní deskových her a fantasy hře Dračí doupě. Zajímavé budou i přednášky a semináře. Přednášet budou například známý zlínský léčitel Miroslav Hrabica, pražský šaman Ivo Musil, ale i léčitelé z okolí. Povídat se bude o indické kultuře i o tantře. Chybět nebudou ani obchůdky s čaji, kartami, knížkami, kameny či bylinkami.

Vstupenky na festival se dají pořídit buď jako permanentka, nebo se budou dát zakoupit na místě. „Z výtěžku chceme podpořit právě děti z dětských domovů,“ doplnil Petr Pukšic. Děti a mladí lidé do šestadvaceti let budou mít navíc volný vstup na páteční program. Více informací na: www.festivalduhoveveseli.mypage.cz